До уваги сфери ІТ

28.04.2022

Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер звернув увагу на проблеми бізнесу сфери IT, який вимушено перебуває за кордоном.

«Дякую, що залишаєтесь в українській економіці навіть вимушено перебуваючи за кордоном. Знаємо про ваші проблеми, зокрема щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України та ризиків подвійного оподаткування. Ми робимо й робитимемо все можливе, щоб підтримувати розвиток ІТ-бізнесу в Україні. Ми всі працюємо заради єдиної мети – перемоги України»,  – зазначив Олексій Кучер.

Так, багато суб’єктів господарювання галузі IT продовжують працювати за раніше укладеними контрактами та отримують доходи на рахунки, які відкриті в банках Україні. При цьому, під час перебування за кордоном у таких суб’єктів господарювання виникає питання необхідності оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні. Для підтвердження резидентства України виникає потреба в отриманні довідки-підтвердження статусу податкового резидента України.

Замовити Довідку можливо онлайн, але результат адміністративної послуги надається в паперовому вигляді, що ускладнює або взагалі унеможливлює її отримання в умовах воєнного стану для осіб, які виїхали за кордон.

Виникає необхідність врегулювання можливості отримання Довідки та процесів оподаткування.

Ініціювали відповідне звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Детальніше: https://bit.ly/3EU8VvO

 

Б