Державна регуляторна служба України проаналізувала планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік центральними органами виконавчої влади та державними колегіальними органами

02.03.2020

unnamedПланування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік та оприлюднення відповідних планів на офіційних сайтах:

  • здійснили 34 регуляторні органи центрального рівня;
  • Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державна служба статистики України та Пенсійний фонд України повідомили, що у 2020 році розробка проектів регуляторних актів не планується.

За виключенням 4-х центральних органів виконавчої влади (МОЗ, МКМС, Мінцифра, Держекспортконтроль) планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів було здійснено з дотриманням термінів, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

7-ма  центральними органами виконавчої влади затверджено узагальнені плани підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік. До відповідних планів включено проекти регуляторних актів, розробниками яких виступатимуть регуляторні органи, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів.

До узагальнених планів:

  • МВС увійшли проекти регуляторних актів, розробниками яких виступатимуть ДСНС та Нацполіція;
  • Мінекоенерго увійшли проекти регуляторних актів, розробниками яких виступатимуть Держенергонагляд, Держенергоефективності, Держлісагентство, Держводагентство, Держрибагентство, Держгеонадра;
  • Мінінфраструктури увійшли проекти регуляторних актів, розробниками яких виступатимуть Державіаслужба, Державна служба морського та річкового транспорту України, Укртрансбезпека;
  • МОЗ увійшли проекти регуляторних актів, розробником яких виступатиме Держлікслужба та НСЗУ;
  • Мінсоцполітики увійшли проекти регуляторних актів, розробником яких виступатиме Держпраці;
  • Мінфіну увійшли проекти регуляторних актів, розробниками яких виступатимуть ДПС, Держаудитслужба та Держмитслужба;
  • Мінюсту увійшли проекти регуляторних актів, розробником яких виступатиме Укрдержархів.

8cda174bad19d122f66ec50512eefecdЗагальна кількість проектів регуляторних актів, запланованих центральними органами виконавчої влади до розробки у 2020 році, становить 570 проектів регуляторних актів. З них, 68 – проектів законодавчих регуляторних актів, 145 – проектів регуляторних актів КМУ,  357 – проектів власних регуляторних актів.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Державна регуляторна служба України закликала регуляторні органи вчасно здійснити планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік.  Про необхідність здійснення регуляторними органами планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів йдеться у статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160-IV.

Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік центральними органами виконавчої влади  та державними колегіальними органами