ДРС не допустила 3,6 млрд грн додаткових витрат для підприємців, – Олексій Кучер  

14.07.2021

Завдяки детальному вивченню аналізу регуляторного впливу та відмовам у погодженні деяких проектів регуляторних актів ЦОВВ з початку року Державна регуляторна служба України не допустила запровадження додаткового адміністративного навантаження на бізнес на суму близько 3,61 млрд грн.

Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив у середу, 14 липня, під час публічного звіту за результатами роботи Служби протягом першого півріччя 2021 року.

«Хочу відзначити, що на рівні центральних органів виконавчої влади все працює, як годинник. Якщо Служба блокує якийсь регуляторний акт міністерства чи іншого ЦОВВ, то цей регулятор не може його прийняти і зареєструвати Мінюсті. Я хочу повідомити: завдяки тому, що ми адекватно та правильно відфільтрували деякі проекти регуляторних актів, які до нас надходять, не було допущено запровадження додаткових витрат для бізнесу на суму близько 3,6 млрд грн», – повідомив Голова ДРС Олексій Кучер та подякував бізнесу, який звертає увагу на такі проекти та відстоює свої інтереси.

За словами очільника Служби, на центральному рівні регулятори зазвичай погоджуються з експертними висновками Служби, тоді як на регіональному рівні органи місцевого самоврядування часто не враховують зауваження та пропозиції ДРС до їх проектів рішень.

«У реалізації державної регуляторної політики на рівні місцевих рад є серйозні проблеми, оскільки органи місцевого самоврядування не несуть відповідальності за неприйняття наших пропозицій щодо усунення порушень принципів регуляторної політики», – сказав Олексій Кучер.

За Голови ДРС, цього року було посилено контроль за регуляторною діяльністю ОМС, і протягом звітного періоду виявлено 227 рішень ОМС, прийнятих з порушенням регуляторного законодавства.

«Це 93 рішення ОМС, які були прийняті з недотриманням вимог регуляторного законодавства, та 127 рішень, прийнятих взагалі за відсутності відповідних регуляторних повноважень. Зі всією повагою до мерів та депутатів місцевих рад хочу сказати, що цей контроль точно буде посилений. Далі ми будемо більш жорстко контролювати ці проблемні питання, які на місцях не дають бізнесу працювати в комфортних умовах», – запевнив Голова ДРС Олексій Кучер під час звіту та повідомив, що Службою вже спрямовані листи до правоохоронних органів щодо порушень регуляторного законодавства з боку ОМС, які мають на них відреагувати.

Звертаємо увагу, що детальніше ознайомитися з інформаційно-аналітичними матеріалами за результатами роботи у першому півріччі 2021 року та презентацією до публічного звіту Голови ДРС можна за посиланнями на сайті Служби.