Чверть ОМС взагалі не публікують дані про регуляторну діяльність, – моніторинг ДРС

31.08.2021

Близько половини з 1582 органів місцевого самоврядування по всій Україні не публікують на своїх сайтах всю інформацію про регуляторну діяльність – це чинні регуляторні акти, проєкти регуляторних актів або плани регуляторної діяльності на рік.Моніторинг ОМС
Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер, коментуючи оновлені результати моніторингу офіційних сайтів ОМС щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність, який проводить Державна регуляторна служба України.

«Так, у порівнянні з лютим цього року, в деяких областях бачимо позитивну динаміку. В середньому на 11,5% (з 34,1% до 22,6%) зменшилася частка місцевих рад, які мають свої вебсторінки, але взагалі не публікують на них дані про регуляторну діяльність. Втім, чимало ОМС не змінили підхід до оприлюднення даних, а отже їх регуляторну діяльність можна назвати «прозорою» лише в лапках», – повідомив Олексій Кучер.

Разом з тим Голова ДРС відзначив, що якщо пів року тому кожна дев’ята місцева рада не мала офіційної вебсторінки, то сьогодні таких лише 5,7%.

Очільник Служби також нагадав, що за підсумками 9 місяців цього року ДРС готує для Офісу Президента України зведений рейтинг областей щодо реалізації регуляторної політики та проведення заходів з дерегуляції.

Нагадаємо, що результати моніторингу сайтів ОМС та детальну інформацію по кожній громаді можна переглянути у Регуляторних паспортах на сайті ДРС, обравши на мапі потрібну область.