На період воєнного стану припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю)

22.03.2022

До уваги суб’єктів господарювання!

 

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”.

Цією ж постановою Кабінету Міністрів  України, встановлено, що  протягом періоду воєнного стану дозволити здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, виключно на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері, за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

Таким чином, до завершення дії воєнного стану в Україні  припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) в усіх сферах господарської діяльності, окрім вищезазначеної сфери.

Державна регуляторна служба України закликає суб’єктів господарювання у разі порушення контролюючими органами вимог законодавства під час дії воєнного стану в Україні інформувати ДРС про такі порушення.

Інформацію про порушення надсилати на офіційну електронну адресу служби inform@drs.gov.ua за формою:

№ пп

Назва органу контролю

Суть порушення

Найменування суб’єкта господарювання

 

 

 

 

 

До уваги органів державного нагляду (контролю)

Частиною третьою статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що  щороку до 1 квітня органи державного нагляду (контролю) готують звіти про виконання річних планів заходів державного нагляду (контролю) за попередній рік з урахуванням виконання відповідно до компетенції плану комплексних заходів державного нагляду (контролю), оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах та вносять відомості до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

У зв’язку із  воєнним станом в Україні, введеним Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 припинена робота Інспекційного порталу.

ДРС зазначає, що Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної регуляторної служби України від 07.08.2017 № 1170/81 «Про затвердження Вимог до оформлення річних та комплексного планів здійснення заходів державного нагляду (контролю), унесення змін до них та звіту щодо їх виконання» не передбачено письмове інформування ДРС про виконання річних планів заходів державного нагляду (контролю) за попередній рік з урахуванням виконання відповідно до компетенції плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю).

Отже, після відновлення роботи Інспекційного порталу органи державного нагляду (контролю) матимуть можливість сформувати звіт про виконання річних планів заходів державного нагляду (контролю) за попередній рік з урахуванням виконання відповідно до компетенції плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) та внести відомості до Інспекційного порталу.