67% ОМС Вінниччини не публікують регуляторні акти на своїх сайтах

11.02.2021

Сектор ДРС у Вінницькій області провів моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування Вінниччини щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 20 з 70 ОМС Вінничини мають офіційні веб-сайти, але не публікують на них дані про регуляторну діяльність. В той же час 8 органів місцевої влади взагалі не мають своїх веб-сторінок, що складає 11,4% від загальної кількості.  

Переважна більшість ОМС досі не оприлюднили на сайтах плани своєї діяльності на поточний рік (74,3%), а інформації про чинні регуляторні акти немає у 67,1%. Лише половина органів місцевої влади розміщують проєкти регуляторних для залучення громадськості, яка має право брати участь у їх обговоренні для внесення пропозицій.
ВінницяНагадаємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики, як й інші регуляторні органи.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти.

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності дій влади перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на карті Вінницьку область.