14 лютого Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна відвідає Хмельниччину

11.02.2019

190745У рамках робочої поїздки на Хмельниччину заплановано участь Голови ДРС Ксенії Ляпіної у семінарі «Відкриті дані і регуляторна політика органів місцевого самоврядування».

Захід, організований ДРС спільно з Хмельницьким Центром розвитку місцевого самоврядування в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка децентралізації в Україні» для представників місцевих органів влади та місцевого самоврядування Хмельниччини, відбудеться 14 лютого 2019 року з 10.00 по 16.00 у приміщенні Хмельницької ТПП (м. Хмельницький, вул. Подільська, 109/1).

Під час семінару учасники зможуть дізнатись:

  • про регуляторну політику, як інструмент активізації економічного розвитку громади;
  • про інструменти для оприлюднення публічної інформації про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування у форматі відкритих даних;
  • про важливі аспекти розробки якісних регуляторних актів;
  • про місцевий регуляторний перегляд, як спосіб оздоровлення бізнес-клімату на засадах діалогу.

Тренери семінару: Олександр Пліва – експерт з регуляторної політики та адвокації, член Громадської ради при Державні регуляторній службі України, керівник проекту «Регуляторна мапа України» та Віра Недзведська – експерт з аналізу політики,  координатор програм МБО «Фонд Східна Європа», залучений експерт Адвокаційно-аналітичного центру «Львівський регуляторний хаб» при Школі управління УКУ.

Нагадаємо, У 2018 році набули чинності ініційовані громадськістю та підтримані ДРС, зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835, якою затверджено Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Регулярні органи мають оприлюднювати на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних і на власних сайтах проекти рішень, що підлягають обговоренню, та  інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики. На початку травня 2018 року ДРС підтримала громадську ініціативу проекту «Регуляторна мапа України», який передбачає створення інформаційно-аналітичної системи, що забезпечуватиме автоматизований збір, обробку та поширення інформації про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування, задля більш широкого залучення до неї громадськості та бізнесу, здійснення регуляторного нагляду в напівавтоматичному режимі та виявлення неефективних і корупціогенних рішень, з метою усунення бар’єрів економічного розвитку регіонів і поширення кращих практик.

Однією з ключових проблем використання відкритих даних є їх якість, і за ініціативи проекту «Регуляторна мапа України», ДРС разом з експертами Програми «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS було розроблено перші в Україні стандарти наборів відкритих даних регуляторних органів та запропоновано готове рішення для виконання вимог законодавства майже 10-ти тисячам регуляторних органів.

Враховуючи актуальність використання таких стандартів регуляторними органами, за підтримки партнерів, ДРС проводить низку навчальних заходів щодо їх впровадження.  Під час них учасники можуть ознайомитись з положеннями стандартів та дізнатись про можливості використання онлайн-сервісу OpenDataПублікатор для спрощення належного виконання вимог законодавства щодо оприлюднення на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua наборів відкритих даних регуляторних органів.

Також у рамках робочої поїздки на Хмельниччину 14 лютого 2019 року планується участь Голови ДРС у круглому столі з обговорення проблемних питань надрокористування.

Контактні особи:

з питань участі у семінарі «Відкриті дані і регуляторна політика органів місцевого самоврядування» – 067-306-11-47, Наталія Любченко;

з організаційних питань та щодо співпраці зі ЗМІ – 096-784-74-17, Ірина Ільєва.