13 травня в УКМЦ відбудеться брифінг щодо нових законодавчих ініціатив щодо посилення правової захищеності бізнесу та підвищення адміністративної відповідальності посадових осіб органів держнагляду (контролю) та дозвільних органів

11.05.2019

59743065_337568743628272_7588167658147676160_nБрифінг присвячений пакету законодавчих ініціатив Верховної Ради України, що спрямовані на наділення підприємців реальними інструментами протидії порушенням (зловживанням) посадових осіб у дозвільній системі, сфері державного нагляду (контролю) та в системі надання адміністративних послуг.

До розгляду Верховною Радою України у другому читанні підготовлено проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів (реєстрац. № 7373) – перший з пакету законопроектів «Контроль для контролерів» спрямованих на створення можливості для підприємців захищати свої права при взаємодії з органами влади.

control_02+SROДругий з них – проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій посадових осіб суб’єктів владних повноважень при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (реєстрац. № 7326), як і перший, входить до переліку пріоритетних для Уряду та готовий до розгляду у першому читанні.

Законопроекти передбачають запровадження нових правових механізмів громадського контролю за діяльністю посадових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, посилення їх відповідальності у випадках порушення вимог законодавства та зменшення можливостей для корупції.

Пакет законопроектів «Контроль для контролерів» було розроблено за участі експертів Програми USAID “Лідерство в економічному врядуванні” (ЛЕВ), у координації з народними депутатами України та фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної регуляторної служби України. Ухвалення даних законопроектів дозволить вирішити ряд найбільш проблемні і актуальні питання у стосунках бізнесу і чиновників, та створить передумови для ефективного виконання Державною регуляторною службою України раніше покладених на неї повноважень контролю за дотриманням посадовими особами чинного законодавства у відповідних сферах.

Програма заходу:

Модератор заходу: Вікторія Забіян, ведуча Українського кризового медіа-центру

13:30 – 14:00
Реєстрація, вітальна кава

14:10 – 15:00
Вітальне слово Вільяма Сіза, директора Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”

Законодавчі інціативи задля посилення відповідальності державних контролерів за порушення чинного законодавства

Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України;

Леонід Козаченко, народний депутат України, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України;

Любомир Чорній, керівник команди з покращення бізнес-клімату Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”

Олександр Пліва, експерт Реанімаційного Пакету Реформ, член Громадської ради при Державній регуляторній службі України

15:00 – 15.30 Відповіді на запитання учасників, підведення підсумків

Український кризовий медіа-центр, Державна регуляторна служба України, Реанімаційний Пакет Реформ – РПР