Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/permit_system/shhodo-strokiv-diyi-dozvolu-na-vykydy-zabrudnyuyuchyh-rechovyn-v-atmosferne-povitrya-statsionarnymy-dzherelamy-na-period-karantynu-ta-voyennogo-stanu/

Щодо строків дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на період карантину та воєнного стану

26.05.2022

10.12.2020 набрав чинності Закон України від 04.12.2020 №1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1071).

Відповідно до Закону № 1071 у статтю 11 Закону України від 06.09.2005 № 2806-IV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 2806) включено пункт 21 такого змісту:

«21. Документи дозвільного характеру, що не обумовлені міжнародними зобов’язаннями або іншими обмеженнями, встановленими законом, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), вважаються такими, дію яких продовжено на період карантину та обмежувальних заходів і протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення».

Таким чином, у разі закінчення строку дії документів дозвільного характеру у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, дозволи вважаються чинними на цей період та впродовж трьох місяців з дня закінчення карантину/обмежувальних заходів.

 

З огляду на викладене, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, строк дії якого закінчився у період карантину, вважається таким, що продовжив свою дію на період, визначений Законом № 1071.

 

Зазначаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 (зі змінами) карантин на території України продовжено до 31 травня 2022 року.

Крім цього, підпунктом 5 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 314) установлено, що строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування.

 

Таким чином, якщо дозвіл на викиди вважався дійсним на дату набуття чинності Постановою № 314, строк дії зазначеного дозволу автоматично продовжено на період воєнного стану та три місяця з  дня його припинення чи скасування.

 

Оремо повідомляємо, що Постановою № 314 установлено, що у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання декларації про провадження господарської діяльності, що містить відомості згідно з додатком 1 Постанови № 314, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2 Постанови № 314 .

Додаток 2 до Постанови № 314 не містить виду господарської діяльності, пов’язаного з отриманням дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а отже здійснення такої господарської діяльності може провадитись на підставі поданої декларації.

Натисніть для друку