Щодо надання роз’яснень стосовно видачі дозволу на розміщення небезпечних відходів

19.12.2013
Мінприроди повідомило, що ними не видаються дозволи на розміщення небезпечних відходів

 

Відповідно до звернення Національної асоціації харчування, молочноконсервної та сокової продукції від 26.09.2013 № 140-01/82 у жовтні 2013 року Держпідприємництвом було проведено нараду з обговорення питань щодо повноважень Мінприроди на видачу дозволу на розміщення небезпечних відходів, а також його відсутності у Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України від 19.05.2011 № 3392-VI.

Під час наради представниками бізнесу було зазначено, що фактично на практиці виникла необхідність отримання двох документів дозвільного характеру (дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та дозволу на розміщення небезпечних відходів).

Крім того, представниками бізнесу було повідомлено, що територіальними органами Держекоінспекції під час здійснення перевірок суб’єктів господарювання вимагаються дозволи на розміщення небезпечних відходів, що, у свою чергу, може призвести до застосування штрафних санкцій за провадження діяльності без вказаного дозволу.

 За результатами обговорення зазначених проблемних питань у сфері поводження з відходами Держпідприємництво звернулось до Міністра екології та природних ресурсів України Проскурякова О.А. з вимогою вжити заходів щодо припинення видачі Мінприроди дозволів на розміщення небезпечних відходів як таких, що не передбачені чинними законодавчими актами.

Листами від 09.12.2013 № 17543/07/10-13 та 17544/07/10-13 Мінприроди України, серед іншого, повідомило Держпідприємництву, що ними не видаються дозволи на розміщення небезпечних відходів.

 

Довідково:

постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2013 № 289 «Про внесення змін до Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів», серед іншого, було внесено зміни до пункту 1 Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1218, відповідно до яких розгляд заяв, проектів лімітів на утворення та розміщення небезпечних відходів, погодження таких проектів лімітів, видачу дозволів на розміщення небезпечних відходів здійснює Мінприроди відповідно до цього Порядку.

Пунктом 40 додатку до Закону України від 19.05.2011 № 3392-VI «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» (далі – Перелік) до документів дозвільного характеру віднесено дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. У той же час, Закон про перелік не містить такого документу дозвільного характеру, як дозвіл на розміщення небезпечних відходів.

Відповідно до статті 1 Переліку забороняється вимагати від суб’єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.

Статтею 23 Закону України «Про відходи» до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері поводження з відходами віднесено видачу відповідно до закону дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

У той же час у чинному законодавстві відсутня законодавчо встановлена необхідність та порядок одержання суб’єктами господарювання дозволів на розміщення небезпечних відходів.

Лист Мінприроди.pdf

Лист Мінприроди1.pdf

Лист Мінприроди2.pdf