У Черкасах обговорювали питання державного нагляду/контролю та  планування регуляторної діяльності на наступний рік

21.12.2016

21 листопада відбулась робоча зустріч завідувача Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській  області Олени Шухтіної з  заступником директора Департаменту – начальником  управління інвестицій, міжнародного співробітництва та регуляторної політики Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації  Василем Стеценко.

cherkasy-_memorial_vichnoyi_slavyПід час зустрічі обговорено наступні питання:

– прийняття Верховною Радою України законопроектів у сфері  державного нагляду (контролю);

– затвердження планів діяльності з підготовки  проектів  регуляторних актів на наступний календарний рік.

Завідувачем Сектору доведено до відома присутніх основні нововведення законопроектів, які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду
 (контролю) та відповідно підвищення захищеності суб’єктів господарювання.

Зазначено, що у результаті прийняття змін до законодавства повноваження з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю будуть закріплені за Державною регуляторною службою України. Тобто із скаргами на дії органів державного нагляду (контролю) підприємці зможуть звертатись до ДРС, у якої будуть повноваження щодо перевірки цих органів. Завідувачем Сектору наголошено, що Служба зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Крім того, Завідувачем Сектору наголошено на необхідності прийняття Черкаською облдержадміністрацією плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік в термін до 15 грудня поточного року. Зазначено, що план діяльності з підготовки  проектів регуляторних актів повинен містити визначення видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів. Затверджений план оприлюднюються не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження.