На Полтавщині відбувся обласний бізнес-форум «УКРАЇНА – КРАЇНА ПІДПРИЄМЦІВ»

18.12.2016

218 листопада, на запрошення голови Полтавської обласної державної адміністрації, працівники Сектору Державної регуляторної служби України у Полтавській області взяли участь у роботі обласного бізнес-форуму. Серед питань порядку денного: запровадження Програми підтримки малого підприємництва.

Бізнес-форум п роходив за сприяння і підтримки облдержадміністрації, ініціативи ПАТ КБ «Приватбанк» та Української спіdsc_0809лки промисловців підприємців за участю міських голів та голів райдержадміністрацій Полтавської області, керівників структурних підрозділів обласної адміністрації, керівників установ та організацій, представників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівництва вищих навчальних закладів, підприємців та ЗМІ.

Як відзначили організатори, розвиток підприємництва на сьогоднішній день в Україні є найбільш пріоритетним шляхом виходу країни з кризи. Керівництво «ПриватБанку», що надає кредити малому і середньому бізнесу через платформу «Кредити українському бізнесу», запросило українські комерційні банки приєднатися до цієї програми фінансування. Платформа «КУБ» почала працювати у квітні цього року та спочатку позиціонувалася як внутрішньобанківська програма, але потім виникла ідея розширити цю програму в масштабах країни і підключити до неї всю банківську систему. Програма КУБ (Національна програма «Країна успішного бізнесу») передбачає кредитування від 50-ти до 300 тис. грн. Це проектне фінансування під 28% річних. 3Ця програма буде працювати на рівні держави, тож, окрім ПриватБанку, її можуть підхоплювати й інші банки. Вона абсолютно рівна для всіх, і основна мета форуму – домовитися та просити владу, місцеві ради, міські і сільські, щоб були проведені сесії, і за їхніми результатами відбулось відшкодування відсотків за користування кредитами.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що з боку влади будуть зроблені необхідні кроки, аби програма успішно реалізувалась та її підтримали на місцях: «Сьогодні проблема створення робочого місця за актуальністю знаходиться, мабуть, на першому місці. Зараз із банком ми знайшли варіанти участі місцевої влади щодо реалізації цієї програми і розширення її меж. Ми, після того, як вивчили досконало цю програму підтримки малого та середнього бізнесу, знайшли свою нішу. Ми можемо сьогодні, з місцевих бюджетів, зменшити навантаження на відсоткову ставку по кредитах за рахунок цих бюджетів. Це дасть можливість, по-перше, зменшити собівартість послуг чи товару, по-друге, розширити можливості учасників цього процесу. Дуже приємно, що даний продукт сьогодні передбачає в заставі сам бізнес, який підприємець планує створити. Тому, з одного боку, ми, як гарант виступаємо між банківською установою і підприємством, з іншого боку – дамо можливість за рахунок участі бюджетів розширити можливості підприємців».