На Полтавщині обговорили питання підвищення ефективності системи державного нагляду та контролю

08.12.2016

1378660477_poltava-white-arbour

8 листопада відбулася робоча зустріч завідувача Сектору Державної регуляторної служби України у Полтавській області Олега Моргуна із начальником Управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації Михайлом Бугрієм.

У ході зустрічі обговорювалося питання прийняття в цілому Верховною Радою України законопроектів, які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду (контролю) та відповідно підвищення захищеності суб’єктів господарювання.

Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області доведено до відома керівника управління основні нововведення проектів Законів «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» та «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Зазначено, що у результаті прийняття змін до законодавства буде усунено дублювання повноважень з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю, ці повноваження будуть закріплені за Державною регуляторною службою України. Тобто із скаргами на дії органів державного нагляду (контролю) підприємці зможуть звертатись до ДРС, у якої будуть повноваження щодо перевірки цих органів. Завідувачем Сектору наголошено, що Служба зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

За результатами проведення зустрічі представником Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної держадміністрації заплановано вищезгадану інформацію розмістити на офіційній сторінці Департаменту та по мірі можливості доводити як до відома суб’єктів господарської діяльності, так і до відома фахівців місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.