Протокол консультації з громадськістю від 30.10.12 №1

09.11.2012
Фактори, що стримують розвиток бізнесу (податкові, митні, регуляторні тощо)

 

Департамент розвитку підприємництва

Держпідприємництва України

   ПРОТОКОЛ  №1

30 жовтня 2012 року                                                                       

 

Консультації з громадськістю  

 Головуючий: Сахно Ю.П. Секретар: Демчик І.О.  

Присутні: 34 чоловіка (список додається)

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

      Фактори, що стримують розвиток бізнесу (податкові, митні, регуляторні тощо).

 

   СЛУХАЛИ:

1.Сахна Ю.П. – презентував основні напрями роботи Держпіжприємництва України, спрямовані на підтримку та захист підприємництва, а також дерегуляцію господарської діяльності.

2. Гальону О.Я. – інформував про діяльність  Служби у сфері розвитку підприємництва.

  ВИСТУПИЛИ:

1. Красовський О.О. – висловив пропозиції щодо приведення нормативно-правових актів місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у відповідність до принципів державної регуляторної політики та необхідності здійснення моніторингу з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

2. Лапа В.І.  – висловив пропозиції щодо формування на місцевих ринках конкурентного середовища (підвищення якості товарів та послуг),  до проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю» (реєстр № 9443) та застереження, щодо відміни постанови Кабінету Міністрів України «Про сертифікацію елеваторів», що призведе до ускладнюючої ситуації на ринку зерна в державі.

3. Павленко О.В. –  запропонуваласкоротити перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, і спростити процедури створення та ліквідації підприємств. Висловила зауваження щодо проблеми моніторингу регуляторних актів на місцях і дерегуляції у сфері зв’язку і телекомунікації, зокрема по м. Києву.

4. Проніна В.І. – розповіла про проблеми що виникають у зв’язку з  реєстрацією/перереєстрацією земельних актів. 

5. Балдинюк О.В. – порушив питання щодо необхідності скасування «Дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів».

Висловив застереження  до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства соціальної політики, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів)»(реєстр. №10222).

Розповів про складнощі, що виникають під час  розмитнення обладнання пов’язаного з одним виробничим процесом (технологічна лінія).

6. Приходько Ю.Н. розповів про суттєву зарегулюваність в сфері транспортних перевезень територією України, а саме, зростання кількості дозвільних процедур під час таких перевезень.

  ВІДПОВІДІ:

На питання, що підіймались представниками громадських організацій (об’єднань) підприємців надавались оперативні відповіді та роз’яснення Кудряшовою О.В., Лепіскою О.В., Лур’є С.С.,             Демченко О.В. 

  ВИРІШИЛИ:

1. Представники підприємницьких кіл мають активніше долучатись до процесів реформування у сфері малого і середнього підприємництва в Україні, спільно з Держпідприємництвом України та іншими зацікавленими ЦОВВ здійснювати моніторинг умов бізнесової діяльності, визначати перспективи напрямків її ефективного розвитку.

2. Представникам громадських організацій (об’єднань) підприємців надають Держпідприємництву України письмові пропозиції та зауваження щодо врегулювання проблемних питань, порушених під час зустрічі.

3. Департаментам Держпідприємництва України в межах повноважень опрацювати проблемні питання  та підготувати пропозиції щодо їх врегулювання.

 

Головуючий                                                                                 Ю.П.Сахно

   

Секретар                                                                                        І.О.Демчик