Громадська рада при ДРС звернулась до Прем’єр-міністра України стосовно необхідності продовження дії мораторію на проведення перевірок нефіскального характеру малого та середнього бізнесу на 2017 рік
ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ ДЕРЖАВНІЙ РЕГУЛЯТОРНІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ
01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11
Вих. № ___ від ____.____.2016 р. |
|
Прем’єр-міністру України
В.Б. Гройсману
Шановний Володимире Борисовичу!
Громадська рада при Державній регуляторній службі України (ДРС), що об’єднує представників 35 діючих громадських об’єднань, звертається до Вас стосовно необхідності продовження дії мораторію на проведення перевірок нефіскального характеру малого та середнього бізнесу на 2017 рік.
На черговому засіданні Громадської ради при ДРС було обговорено ряд питань щодо мораторію на проведення перевірок.
Так, представники бізнесу зазначили, що надмірний тиск регуляторних органів на суб’єктів господарювання залишається однією з найбільших загроз для економіки України. Ще не так давно бізнес потерпав від численних перевірок з боку державних контролюючих органів, що негативно відображалося на його діяльності та стримувало розвиток в цілому.
Відтак, рішення про запровадження мораторію на проведення таких перевірок до 2017 року було сприйнято з великим ентузіазмом у бізнесових колах. В даний час в Україні діє заборона контролюючим органам проводити перевірки з певними обмеженнями щодо непоширення мораторію. А саме, перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:
– на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
– на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі.
Результати дії такого мораторію демонструють, що обмеження діяльності контролюючих органів є ефективним механізмом для спрощення адміністрування та зменшення навантаження на малий та середній бізнес. Значно зменшилась кількість перевірок, в тому числі планових і позапланових, також кількість фінансових санкцій до суб’єктів підприємницької діяльності.
Мінімізація адміністративного втручання держави у підприємницьку діяльність шляхом продовження мораторію на проведення перевірок суб’єктів господарювання органами і посадовими особами, уповноваженими здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, дозволить бізнесу зосередитись на розвитку, зменшить корупційні ризики у взаємовідносинах держави з бізнесом.
Таким чином, зазначене доводить, що мораторій на проведення перевірок малого та середнього бізнесу потрібно продовжити доти, поки не буде: проведена повномасштабна реформа Державної фіскальної служби; наведено порядок на митницях в частині сірого та контрабандного імпорту; індивідуальна відповідальність чиновників за прийняті рішення; реформовано загальну систему оподаткування.
Крім цього, встановивши мораторій на перевірки, держава продемонструє певний рівень довіри до суб’єктів підприємницької діяльності. У складних умовах сьогодення держава має дбати про створення максимально сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, від якого залежить в цілому забезпечення життєдіяльності країни.
Враховуючи зазначене та суспільну важливість порушеного питання, просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, посприяти у якнайшвидшому врегулюванні питання щодо продовження дії мораторію на проведення перевірок нефіскального характеру малого та середнього бізнесу на 2017 рік, що безперечно підтримає бізнес у надскладних економічних умовах.
З повагою та сподіванням на підтримку
Голова Громадської ради при
Державній регуляторній службі України С.І. Доротич