Розрахунки витрат суб’єктів господарювання, пов’язані з виконанням Наказу Міністерства фінансів України № 49 від 11.02.2016 “Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення”

16.06.2016

У зв’язку з  чисельними зверненнями суб’єктів господарювання щодо виникнення значної кількості проблем внаслідок набрання чинності наказу Мінфіну від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних  напоїв і тютюнових  виробів та порядків їх заповнення»  Державною регуляторною службою України та Громадською радою при ДРС спільно з  представниками виробників  та дистриб’юторів  пива, а також виробників та дистриб’юторів цигарок було проведено аналіз регуляторного впливу Наказу № 49 з використанням  методики М-тесту.

Результати проведеного альтернативного розрахунку засвідчили, що  виконання вимог Наказу № 49 спричиняє суттєве збільшення адміністративного та фінансового  навантаження на суб’єктів господарювання.

Так, сумарні витрати :

– суб’єктів малого підприємництва, що мають ліцензії на роздрібну торгівлю пивом, лише у перший рік дії Наказу № 49 складуть майже 5 млрд.грн.;

– суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на вироблення та оптову торгівлю тютюновими виробами складуть  відповідно 250 тис.грн. та 700 тис.грн..

Розрахунки проводились у грошовій формі за принципом мінімальних затрат (для розрахунку вартості чол./год. використовувались показники мінімального розміру  заробітної плати та почасової оплати праці, визначені    Державним бюджетом України на 2016 рік). 

Детальні розрахунки витрат суб’єктів господарювання, пов’язані з виконанням Наказу Міністерства фінансів України № 49 від 11.02.2016 “Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення”, наведені  нижче.

Завантажити (PDF, Невідомий)