У Запоріжжі працюють над правилами приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Запоріжжя з дотриманням регуляторної процедури

06.11.2018

dokumenty-y-lytsenzyy5 листопада завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Запорізькій області Олександр Мунтянов провів консультації з начальником інспекції промислового водовідведення КП «Водоканал» Запорізької міської ради Оксаною Торощиною,  з метою обговорення проекту регуляторного акта «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Запоріжжя» та аналізу регуляторного впливу до нього.

Завідувач Сектору ДРС звернув увагу щодо необхідності розробникам регуляторного акта здійснити розрахунок витрат бізнесу, що виникатимуть внаслідок дії регуляторного акта та обов’язкове проведення консультацій з представниками мікро- та малого підприємництва щодо визначення впливу запланованого проекту регулювання на бізнес, що водночас є одними з основних вимог Методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 (із змінами від 16.12.2015 № 1151).

Також, завідувач Сектору ДРС зазначив, що у разі якщо відповідний орган місцевого самоврядування не приймає рішення про затвердження місцевих правил, застосовуються правила приймання стічних вод, затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства (частина шоста статті 13-1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»).

Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316.

На підставі цих Правил до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення належить: затвердження місцевих правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення відповідних населених пунктів, в яких враховуються місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначаються допустимі концентрація забруднюючих речовин, що можуть скидатись до системи централізованого водовідведення.

Завідувач Сектору звернув увагу щодо відповідності проекту рішення Законам України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», пояснив позицію служби, відповів на запитання та звернув увагу на необхідність  прийняття рішення виключно в рамках наданих органам місцевого самоврядування  повноважень та вимог законодавства.