На Вінниччині обговорювали особливості здійснення державного нагляду та контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки

27.03.2017

vinnitsa_morning24 березня у Вінниці відбулася робоча зустріч завідувача Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олесі Данілової із заступником начальника управління – начальником відділу пожежної безпеки управління державного нагляду та контролю Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Олегом Депешко.

У ході зустрічі обговорювались питання виконання вимог законів України від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та від 03.11.2016 № 1726-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», які направлені на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду та підвищення захищеності суб’єктів господарювання. Під час обговорення основних нововведень у сфері державного нагляду та контролю, Олесею Даніловою окреслено повноваження Державної регуляторної служби України в частині реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю, зокрема дерегуляції у сфері господарської діяльності.

Обговорили питання щодо здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки з 1 січня 2017 року у зв’язку з набранням чинності Закону України від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», щодо установ та організацій, які належать до сфери управління органів державної влади та місцевого самоврядування та фінансуються із державного та місцевих бюджетів, зокрема закладів освіти (дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади), інтернатів, лікувальних закладів тощо, на які не розповсюджується встановлений законодавством мораторій на 2017 рік.

Окрім того, обговорено рішення Уряду від 10 березня 2017 року щодо скасування понад 120 нормативно-правових актів у різних сферах господарської діяльності, зокрема у сфері пожежної та техногенної безпеки, які втратили свою правову обґрунтованість. Отже, рішення Уряду набирає чинності через два місяці. Це час для міністерств та відомств для врегулювання юридичних колізій, якщо такі виникатимуть через скасування визначених наказів. В свою чергу, Олегом Депешко було наголошено, що саме ДСНС України вже ведеться робота в цьому напрямку.

Разом з тим, заступником начальника управління – начальником відділу пожежної безпеки управління державного нагляду та контролю Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Олегом Депешко повідомлено, що з метою створення необхідних умов для забезпечення громадян та суспільства своєчасною інформацією щодо основних вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, а також обговорення проблемних питань у дерегуляції підприємницької діяльності Головним управлінням ДСНС України у Вінницькій області постійно проводяться круглі столи та семінари із підприємцями та об’єднаннями підприємців області.

За результатами зустрічі, досягнуто домовленості щодо співпраці та у забезпеченні поінформованості суб’єктів господарської діяльності Вінницького регіону у разі змін законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.