На Вінниччині у Центрі розвитку місцевого самоврядування системно проводитимуть семінари з питань реалізації регуляторної політики

05.10.2017

ff531e4a9f5ade2dc00ae82543751c2a4 жовтня у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова провела семінар-навчання для представників об’єднаних територіальних громад Вінниччини «Особливості прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування». У заході взяли участь близько 30 посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Особливу увагу приділила статтям Закону, що стосуються здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування, підкреслено необхідність додержання розробниками регуляторних актів принципів державної регуляторної політики, особливо адекватності та доцільності, що передбачають відповідність форм та рівня державного регулювання потребі у вирішенні існуючої проблеми та ринковим вимогам, обґрунтуванню економічної доцільності прийняття органами місцевого самоврядування рішень, які мають ознаки регуляторних актів.

8d19d13d1aa2e91ad9c8988aa1e64573Також завідувач Сектору розповіла присутнім про практичне застосування норм Закону, були висвітлені питання особливостей прийняття окремих регуляторних рішень органами місцевого самоврядування, у тому числі рішень про встановлення місцевих податків і зборів, про оренду комунального майна, благоустрою тощо.

Наприкінці заходу, під час дискусій та відповідей на питання учасників, завідувач Сектору запропонувала співпрацювати із Сектором ДРС у Вінницькій області на стадії підготовки проектів регуляторних актів та запевнила у наданні постійної методичної та консультаційної допомозі.

З керівництвом Центру досягнуто домовленості щодо подальшої роботи за напрямком проведення навчальних та практичних заходів із представниками об’єднаних територіальних громад Вінниччини.