На Вінниччині спостерігається активізація регуляторної діяльності місцевих органів виконавчої влади

10.08.2018

neey7rb10 серпня завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області Олеся Данілова із фахівцями відділу регуляторної політики та адміністративних послуг Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації обговорили питання дотримання регуляторного законодавства з метою поліпшення бізнес-клімату в регіоні.

Завідувач Сектору відзначила, що за результатами аналізу надходжень на погодження до ДРС проектів регуляторних актів за І півріччя 2018 року, на регіональному рівні Вінницька область займає лідируючи позиції щодо відповідності проектів регуляторних актів вимогам та принципам державної регуляторної політики, зокрема спостерігається активізація регуляторної діяльності місцевих органів виконавчої влади. Отже, збереження позитивної тенденції вироблення якісних управлінських рішень та запровадження інструментів очищення регуляторного поля – дерегуляції господарської діяльності, повинні залишатись пріоритетами роботи регуляторних органів Вінниччини.

В рамках здійснення дерегуляції, на сайті ДРС розміщено Методичні рекомендації з перегляду регіональних регуляторних актів (http://www.drs.gov.ua/press-room/metodychni-rekomendatsiyi-z-pereglyadu-regionalnyh-regulyatornyh-aktiv/) для використання регуляторними органами під час перегляду регуляторних актів, визначення їх ефективності, необхідності їх скасування або внесення змін.

business-in-hungary-for-russianВ свою чергу, керівник відділу регуляторної політики та адміністративних послуг Тетяна Ламакіна повідомила, що регуляторна діяльність обласної державної адміністрації здійснюється відповідно до основних принципів державної регуляторної політики, зокрема щодо планування, підготовки проектів та проведення відстеження. Так, на виконання листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) від 17.04.2018 року № 3612-07/16838-06 в області триває робота щодо перегляду регуляторних актів, який здійснюється, серед іншого, і на постійній основі, на підставі відстеження результативності регуляторних актів, відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». За результатами проведеної роботи буде направлено відповідний звіт до Мінекономрозвитку та ДРС.

Також під час заходу були обговорені питання реалізації заходів Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року. Зокрема, в частині покращення регуляторного середовища, фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки, ресурсного та інформаційного забезпечення та формування інфраструктури підтримки підприємництва. Окреслено позитивні результати та існуючі виклики щодо впровадження державних регулювань у дозвільній сфері.

Так, в рамках реалізації проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge, у Вінницькій області, як обраному серед областей України пілотному проекті, передбачено до кінця 2018 року запуск програми з автоматизації 12 центрів надання адміністративних послуг. Це, в свою чергу, сприятиме якісному та оперативному обслуговуванню суб’єктів господарювання при отриманні документів дозвільного характеру.

За результатами зустрічі, досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці у реалізації державної регуляторної політики та у сфері дерегуляції господарської діяльності в рамках стратегічних програм Вінницької області.