На Вінниччині працювали над проектами регуляторних актів у сфері пасажирських перевезень

19.03.2020

83b5f1c0Методична робота з регуляторними органами щодо підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів є одним з пріоритетів роботи Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області.

Днями завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данілова провела консультування працівників Немирівської райдержадміністрації Вінницької області з питань реалізації вимог Закону України «Про основні засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Предметом обговорення слугував розроблений Немирівською райдержадміністрацією регуляторний акт – проект розпорядження «Про затвердження Умов конкурсу з визначення пасажирських перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Немирівського району Вінницької області (внутрішньорайонні маршрути)».

Завідувач Сектору Олеся Данілова звернула увагу на загальні вимоги до підходу щодо розробки зазначеного регулювання, яке має відповідати вимогам нормативно-правових актів, а саме: Законам України «Про місцеві державні адміністрації», «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

Вона надала роз’яснення щодо порядку планування, підготовки, оприлюднення проектів регуляторних актів та їх погодження Державною регуляторною службою України відповідно до принципів регуляторної політики. Особливу увагу було акцентовано на необхідності дотримання вимог щодо належного оформлення документів, які подаються до ДРС на погодження.

Окрім того, Завідувач Сектору ДРС надала методичні та практичні рекомендації в частині підготовки якісного аналізу регуляторного впливу та розроблення М-тесту відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» та наголосила на необхідності врахування прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян.

З текстом проекту регуляторного акта та аналізом його регуляторного впливу можна ознайомитись на головній сторінці офіційного сайту Немирівської райдержадміністрації у розділі «Економіка – Регуляторна політика – Проекти регуляторних актів» за посиланням: https://www.nemyriv-rda.gov.ua/index.php/ekonomika/rehuliatorna-polityka/proekty-rehuliatornykh-aktiv

Сектор ДРС у Вінницькій області пропонує підприємцям Немирівського району дистанційно долучатись до удосконалення проекту Умов конкурсу шляхом надання пропозицій та зауважень до розробника цього регулювання. 

Нагадаємо, згідно із Рейтингом Державної регуляторної служби України за 2019 рік щодо дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики Вінницька область другий рік поспіль потрапляє в 10-ку лідерів та займає 8 місце серед регіонів України.