На Вінниччині обговорювали особливості прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування

05.12.2017

24726389_2454647974761216_1278349464_o5 грудня у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у семінарі «Місцеві податки. Дотримання регуляторного законодавства при розгляді нормативно – правових актів органів місцевого самоврядування» і виступила з презентаційними матеріалами «Особливості прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування».

Метою семінару було навчання посадових осіб новостворених об’єднаних територіальних громад, яких у Вінницькій області на сьогодні налічується понад тридцяти.

Під час свого виступу, завідувач Сектору підкреслила важливість системного підходу новостворених органів місцевого самоврядування до проектів рішень – регуляторних актів у сфері господарської діяльності та необхідності налагодження діалогу з представниками бізнесу. Особливу увагу приділила статтям Закону, що стосуються здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування, підкреслено необхідність додержання розробниками регуляторних актів принципів державної регуляторної політики та вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151 під час підготовки аналізів регуляторного впливу проектів рішень.

Також завідувачем Сектору були надані практичні поради щодо особливостей підготовки, прийняття та відстеження результативності окремих регуляторних рішень органами місцевого самоврядування, у тому числі рішень про встановлення місцевих податків і зборів, про оренду комунального майна, благоустрою тощо.

Експертом з місцевих фінансів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Інною Святною було висвітлено питання прийняття об’єднаними територіальними громадами рішень щодо встановлення місцевих податків і зборів та запропоновано поєднати наявні інструменти Сектору ДРС та Вінницького ЦРМС щодо забезпечення методологічної та практичної підтримки діяльності діючих та новостворених територіальних громад в сфері державної регуляторної політики, дозвільної системи та державного нагляду і контролю.

Наприкінці заходу, під час дискусії та відповідей на питання учасників, було досягнуто домовленості щодо надання Сектором постійної методичної та консультаційної допомоги та проведення навчальних та практичних заходів із представниками об’єднаних територіальних громад Вінниччини.