На Вінниччині нагадали контролерам про заборону планових перевірок

26.06.2020

pexels-photo-190364В Україні, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19), введено заборону проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. 

Про це завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова повідомила територіальні органи державного нагляду (контролю) у Вінницькій області, звернувшись до них з офіційним листом з висловленої Позиції Державної регуляторної служби України. 

Заборона була введена двома законами, прийнятими Верховною Радою України в один день, але, виходячи зі змісту норм, якими ця заборона передбачувалась, термін її дії припинявся у кожному законі по-різному. Мова йде про Закони України від 17.03.2020 № 530 та № 533. Так, за положеннями Закону № 530 зняття заборони на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності має відбутися на підставі рішення Кабінету Міністрів України про відміну карантину, а за Законом № 533 – у конкретну дату – 30.06.2020.

Проте, 29.05.2020 набрала чинності нова редакція Закону №533, якою було встановлено, що заборона діятиме по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), але не раніше 30 червня 2020 року.

Серед основних завдань Сектору ДРС у Вінницькій області, в рамках наданих повноважень, залишається вжиття заходів у напрямку зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність та забезпечення ефективності та прозорості роботи контролюючих органів.

Нагадуємо, що з інформацією з питань державного нагляду (контролю) можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Державної регуляторної служби України у розділі «Головна сторінка –Державний нагляд (контроль) – Актуальна інформація» http://www.drs.gov.ua/state-supervision-category/aktualna-informatsiya/