У Волинській області розповіли новим об’єднаним територіальним громадам про вимоги регуляторної політики

19.11.2020

Створення об’єднаних територіальних громад вимагає нових підходів посадових осіб місцевого самоврядування у сфері державної регуляторної політики. Адже в найкоротший час слід здійснити перегляд існуючих регуляторних актів, що діяли у об’єднаних сільських радах з метою створення єдиного регуляторного середовища.

З цією метою працівники Сектору днями провели черговий вебінар для працівників місцевого самоврядування міст районних центрів Волинської області.

pexels-photo-3740713Представникам місцевого самоврядування пояснили, що відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  регуляторні органи затверджують плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року, якщо інше не встановлено законом.

Окремо звернуто увагу на те, що органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень про встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік, повинні дотримуватись процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Рішення органів місцевого самоврядування прийняті з порушенням встановленої процедури є незаконними і неправомірними.

Сектор ДРС у Волинській області підготували листи органам місцевого самоврядування з інформацією стосовно процедури перегляду регуляторних актів. Крім того, зауважено, що методичне супроводження діяльності органів місцевого самоврядування щодо здійснення ними державної регуляторної політики забезпечують територіальні органи Державної регуляторної служби України.