У Черкасах відбувся вебінар для представників об’єднаних територіальних громад

16.09.2020

ipad-tablet-technology-touchНа початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна на запрошення Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації взяла участь у вебінарі з питань дотримання вимог законодавства в сфері державної регуляторної політики.

Учасники обговорили питання прийняття регулювань у сфері надання адміністративних послуг. Враховуючи, що в області триває розбудова мережі ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах, для їх ефективного функціонування необхідним є прийняття низки розпорядчих документів, зокрема і рішення про затвердження Регламенту Центру надання адміністративних послуг.

Під час заходу розглянули проект рішення «Про затвердження Регламенту Центру надання адміністративних послуг». Представниця ДРС акцентувала увагу учасників на дотриманні вимог статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» та  постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 588 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 714. Олена Шухтіна надала практичні рекомендації з питань підготовки АРВ та М-Тест, зокрема, щодо проведення розрахунків адміністративних витрат суб’єктів малого підприємництва на запровадження регулювання, а також бюджетних витрат органу місцевого самоврядування.

Спільно з представниками ОТГ обговорили питання видачі документів дозвільного характеру через ЦНАП. Представниця ДРС окреслила повноваження Державної регуляторної служби України в частині здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, порядок якого затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24.03.2017 № 442.

Крім цього, представниця ДРС підкреслила важливість своєчасного оприлюднення інформації щодо здійснення регуляторної діяльності на офіційних веб-сайтах регуляторних органів та на Порталі відкритих даних відповідно з  Рекомендаціями, розміщеними на сайті ДРС.

Олена Шухтіна надала вичерпні відповіді на питання учасників семінару та наголосила на необхідності дотримання органами місцевого самоврядування статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» стосовно подання проектів регуляторних актів до Державної регуляторної служби України для підготовки пропозицій щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики.