Майже третина ОМС Черкащини не оприлюднюють проєкти регуляторних актів на своїх сайтах

25.02.2021

Сектор ДРС у Черкаській області провів моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 21 з 71 ОМС Черкащини (29,6%) не оприлюднюють проєкти регуляторних актів для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань, а 17 ОМС (23,9%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх веб-сторінках.

В той же час, 9 ОМС Черкащини (12,7%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

Разом з тим, 7 ОМС (9,9%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність, а 5 ОМС (7%) не виділяють дані в окремі рубрики, що значно ускладнює їх пошук.

Варто відзначити, що показники регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування Черкащини одні з найкращих в Україні.

Черкаси

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається несвоєчасно та безсистемно.

З метою підвищення ефективності та дієвості у провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом.  

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Черкаську область.