На Тернопільщині обговорили зміни норм законодавства щодо державного регулювання цін на ряд товарів та послуг

17.07.2017

tern-obl-rada-i-oda2225Днями Завідувач Сектору ДРС у Тернопільській області Михайло Парій зустрівся із начальником відділу координації з надання адміністративних послуг та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку та торгівлі Тернопільської облдержадміністрації Миколою Сурковим.
У ході обговорення актуальних питань регуляторної політики працівникам облдержадміністрації довели до відома роз’яснення Державної регуляторної служби України стосовно специфіки виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 року №394 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 року №1548 та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України». Цим документом Уряд скасував державне цінове регулювання на ряд товарів та послуг. Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дерегуляція. Постанова набирає чинності з 1 липня 2017 року. ЇЇ дія поширюється:
– на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%;
– на граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів;
– на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.
Відповідно до прийнятих законодавчих змін Тернопільською облдержадміністрацією прийнято розпорядження. Ним відмінили ряд раніше прийнятих документів, якими здійснювалося державне регулювання цін на території області.