На Тернопільщині обговорили питання здійснення перевірок органами ДСНС  

11.01.2019

2222210 січня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Тернопільській області Михайло Парій провів робочу зустріч із начальником  відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС України в Тернопільській області Сергієм Лукачиком. Обговорювали питання щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) при додержанні суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у сфері цивільного захисту, в т.ч. щодо можливості складання актів по підсумках проведення таких перевірок, використовуючи уніфіковану форму акта.

Михайло Парій довів позицію Державної регуляторної служби України з даного питання. Він наголосив, що уніфіковані форми актів, розроблені органами державного нагляду (контролю) на підставі методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, що втратили чинність згідно п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 року № 342, є не чинними, так як вони не відповідають Методикам.

Разом з тим, інформовано про те, що державні органи нагляду (контролю), які не затвердили та не оприлюднили згідно Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» уніфіковані форми актів,  які відповідають новій Методиці, втратили можливість здійснення заходів державного нагляду (контролю), так як за підсумками проведення перевірок необхідно складати акти виключно за уніфікованою формою.

Крім того, йшлося про вимоги законодавства, якщо орган державного нагляду (контролю) не затвердив та не оприлюднив на власному веб-сайті уніфіковані форми акту, де має бути передбачено перелік питань перевірки, залежно від ступеня ризику – суб’єкт господарювання має право не допускати представників органів нагляду (контролю) до проведення перевірки.

В разі не дотримання вимог Закону в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, суб’єкт господарювання має право оскаржити дії контролерів до Державної регуляторної служби України.