На Тернопільщині навчали готувати регуляторні акти працівників юридичних служб органів місцевого самоврядування

09.11.2018

seminar-08-118 листопада завідувач Сектору ДРС в Тернопільській області Михайло Парій провів навчання для працівників юридичних служб органів місцевого самоврядування Тернопільської області, відповідальних за впровадження регуляторної діяльності. Захід відбувся за сприяння Тернопільського регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, установ.

Навчання провели з метою активізації регуляторних органів в частині підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу (АРВ). Учасників навчали готувати плани діяльності  з підготовки проектів регуляторних актів, особливостям розгляду радами  проектів регуляторних актів  та АРВ із застосуванням вимог, визначених постановою КМУ від 16.12.2015 року №1151, яка регламентує застосування М-тесту.

Учасникам заходу наголошено на необхідності висвітлення органами виконавчої влади інформації про реалізацію ними регуляторної політики на власних веб-сайтах відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Порядку оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 року №3, важливість виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», якою передбачено проведення всіма регуляторними органами заходів з оприлюднення переліку регуляторних актів у формі відкритих даних на Єдиному державному порталі відкритих даних.

Представникам місцевого самоврядування Тернопільщини надали методичні матеріали щодо аналізу рішень ОМС та підготовки АРВ, відповіді на поставлені запитання, окреслили напрямки співпраці органів місцевого самоврядування із Сектором ДРС у Тернопільській області.