Підприємцям міста Лебедин Сумської області пропонують долучитись до розробки Правил розміщення зовнішньої реклами

16.04.2018

l01Представники Сектору ДРС у Сумській області запрошують усіх зацікавлених суб’єктів господарювання долучитись до розгляду проекту регуляторного акта Лебединської міської ради Сумської області «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами та порядку визначення плати за користування місцями розташування рекламних засобів у місті Лебедині».

За результатом попереднього аналізу проекту Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Лебедин встановлено, що цей проект регуляторного акта містить прикмети перевищення повноважень органу місцевого самоврядування та порушення вимог законодавства. А саме у проекті Правил передбачається проведення комунальним підприємством «Комбінат благоустрою» за пропозицією робочого органу, яким є відділ містобудування та архітектури управління житлово-комунального господарства Лебединської міської ради, демонтажу спеціальної конструкції у разі неможливості встановлення власника спеціальної конструкції та за відсутності дозволу на її розташування. Що не узгоджується з принципами державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Відповідно до статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Згідно з пунктом 46 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, у разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк. У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В аналізі регуляторного впливу наданого до проекту регуляторного акта Лебединської міської ради Сумської області розробниками не надано усіх необхідних числових даних та не проведено розрахунків витрат, які понесуть суб’єкти господарювання в результаті прийняття даного проекту регуляторного акта, не доведено відповідність проекту рішення таким принципам державної регуляторної політики, як ефективність – забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб’єктів господарювання, громадян та держави, та збалансованість – забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.

Проект регуляторного акта із супровідними матеріалами розміщено на офіційному веб-сайті Державної регуляторної служби України у розділі «Територіальні органи – Сумська область» – «Проекти регуляторних актів органів місцевого самоврядування».

http://www.drs.gov.ua/regional/proekt-rishennya-lebedynskoyi-miskoyi-rady-sumskoyi-oblasti-pro-zatverdzhennya-pravyl-rozmishhennya-zovnishnoyi-reklamy-ta-poryadku-vyznachennya-platy-za-korystuvannya-mistsyamy-roztashuvannya-reklamn/

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 20.04.2018 на електронну адресу Сектору Державної регуляторної служби у Сумській області – drs_sumy@ukr.net та/або телефонувати за номером телефону (099) 35-36-047, контактна особа – завідувач Сектору ДРС у Сумській області Богдана Юсупова.