На Сумщині розповіли про права суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

10.08.2018

images9 серпня завідувач Сектору ДРС у Сумській області Богдана Юсупова взяла участь в засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва в місті Суми, яке проведено заступником голови координаційної ради Валерієм Сорокіним – членом Сумської міської організації «Сумське об’єднання роботодавців», керівником ТОВ «Автоцентр-С».

Завідувач Сектору ДРС розповіла суб’єктам господарювання про їх права під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, які передбаченні статтею 10 Закону України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877-V), у тому числі про право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю) та вимагати припинення здійснення заходу державного нагляду (контролю) в передбачених статтею 10 Закону № 877-V випадках.

Завідувач Сектору акцентувала увагу, що навіть такі органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) у встановленому Законом № 877-V порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами (зокрема, як, органи державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), Державна фіскальна служба (крім митного контролю на кордоні) та інші органи, які визначені частиною четвертою статті 2 Закону № 877-V), зобов’язані забезпечити дотримання прав суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю), що встановлені статтею 10 Закону № 877-V.

Разом з цим, на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва в місті Суми били розглянуті організаційні питання проведення щорічного рейтингу «Золота перлина» (далі – конкурс) на визначення кращих суб’єктів малого і середнього підприємництва до Дня підприємця у м. Суми, участь в якому безкоштовно можуть взяти суб’єкти малого і середнього підприємництва (у тому числі фізичні особи-підприємці), які зареєстровані не пізніше, ніж за два роки до проведення конкурсу в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми шляхом заповнення заявки, що розміщена у розділі «До уваги підприємців» на офіційному порталі Сумської міської ради за посиланням: https://www.smr.gov.ua/uk/2016-03-14-08-11-32/do-uvagi-pidpriemtsiv/10829-shanovni-pidpriemtsi-ta-kerivniki-malikh-i-serednikh-pidpriemstv.html.

Крім того, на засіданні було розглянуто питання щодо організаційної та інформаційної підтримки створення Монастирського узвозу у м. Суми, ініціатором якої є Олександр Сорока – президента громадської організації «Сумський бізнес – клуб Прайд» в м. Суми, член координаційної ради з питань розвитку підприємництва в місті Суми.