У Дніпропетровській області надано методичну допомогу розробникам регуляторних актів

06.01.2021

В режимі он-лайн представницею Сектору Катериною Грек було надано консультування працівникам Межиріцької об’єднаної територіальної громади, відповідальним за здійснення регуляторної політики.

Он-лайн зустріч була присвячена обговоренню питань реалізації державної регуляторної політики та практичного застосування норм регуляторного законодавства. Розробники регуляторних актів Межиріцької сільської об’єднаної територіальної громади прагнуть покращити стан регуляторної діяльності в громаді, тому звернулись до Сектору ДРС у Дніпропетровській області з переліком питань, які виникли у них під час розробки регуляторних актів.

pexels-photo-3815615Представниця Сектору Державної регуляторної служби України у регіоні відповіла на питання, посилаючись на основні вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», встановлені для органів місцевого самоврядування, окреслила алгоритм дій, які повинні вчинятись розробниками регуляторних актів на кожному етапі регуляторної діяльності, а також, на прикладах існуючих прецедентів по скасуванню рішень органів місцевого самоврядування, наголосила про наслідки недотримання регуляторними органами регуляторних процедур.

По закінченню обговорення учасникам було, зокрема, наголошено, що частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.