У Рівному відбулося відкриття Центру розвитку підприємництва на базі Рівненського міського центру зайнятості

10.08.2017

img_2815Днями завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області Віталій Самсон взяв участь у засіданні круглого столу «Підтримка та розвиток підприємництва – турбота спільна», що відбувся у рамках програми відкриття Центру розвитку підприємництва.

До участі у заході були запрошені керівники Рівненської обласної служби зайнятості, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, інших установ та організацій, підприємці, які дотичні до питань розвитку та підтримки підприємництва у місті.

Центр розвитку підприємництва (ЦРП) створено з метою сприяння започаткування та підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, створенню робочих місць, стимулювання підприємницької ініціативи безробітних та зайнятих громадян.

Під час засідання, у своєму виступі: «Державна регуляторна служба – на підтримку підприємництву» завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон ознайомив присутніх з повноваженнями Державної регуляторної служби України,  розповів про результати дерегуляції у сфері господарської діяльності, нововведення у сфері державного нагляду та контролю, напрями реформування сфери нагляду (контролю),  розкрив питання про новітні інструменти регуляторної політики, які активно реалізуються у країнах Європейського Союзу, зокрема, запровадження  тесту малого бізнесу – М-тесту – інструменту  регуляторного вимірювання, який визначив стандарти аналізу регуляторного впливу (АРВ), уточнив його елементи та процедури.  

У ході проведення заходу сторони обмінялися думками щодо актуальних проблем ведення господарської діяльності, внесли пропозиції щодо подальшої роботи Центру розвитку підприємництва. Результат обговорення – багатостороння угода стосовно діяльності новоствореного центру.

Фахівці Рівненського міського центру зайнятості висловили сподівання, що функціонування Центру розвитку підприємництва стане важливим кроком на шляху реальної підтримки для осіб, які бажають започаткувати свою власну справу, для підприємців-початківців та й для тих, хто вже має досвід ведення власного бізнесу. Адже, метою створення Центру є формування зручного інформаційного простору для клієнтів ЦРП, розбудова системи консалтингових послуг у сфері бізнес-планування, ведення та розвитку власної справи.

По завершенню зустрічі було досягнуто домовленості стосовно налагодження співпраці в рамках надання консультаційно-роз’яснювальних послуг в межах компетенції Сектору з організації та провадження підприємницької діяльності, а саме, з питань щодо реалізації державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю), ліцензування і дозвільної системи та дерегуляції господарської діяльності.