Представники місцевого самоврядування в Івано-Франківську намагалися приховати обговорення регуляторного акта

16.09.2020

Згідно з повідомленням  про проведення відкритого громадського обговорення розміщеним на Веб-сайті Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 11.09.2020р. о 10-00 год., в приміщенні виконавчого комітету міської ради мало відбутись відкрите громадське обговорення регуляторного акта – проєкту рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору суб’єктів господарювання для впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в м. Івано-Франківську», метою якого є впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в місті Івано-Франківську.Regulation-304x212

Але за регламентованим місцем та часом проведення, представники Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради не згадали про тему обговорення зазначену в оголошенні. Натомість, представили до обговорення інший проєкт регуляторного акта – «Про затвердження Поряду проведення конкурсу з визначення операторів паркування в місті Івано-Франківську».

Звертаємо особливу увагу на те, що Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» передбачає громадські обговорення як одну із форм діалогу між регуляторним органом та громадськістю, що надає громадянам можливість використати своє право на участь в реалізації державної регуляторної політики. Результатом проведення громадських обговорень проєкту регуляторного акта може бути: погодження громадою проекту регуляторного акта без внесення змін; внесення змін до проекту регуляторного акта; прийняття рішення про те, що регуляторний акт не варто приймати взагалі. Такі обговорення повинні мати відкритий характер, і завданням регуляторного органу є забезпечення участі в обговоренні цільових груп, на яких поширюється дія регуляторного акта, в тому числі шляхом ефективного інформування.

Однак, у випадку Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулася спроба створити ситуацію, за якої відкрите громадське обговорення стало б по суті прихованим від цільових груп – суб’єктів господарської діяльності та їхніх об’єднань, чиї інтереси може зачіпати проєкт рішення «Про затвердження Поряду проведення конкурсу з визначення операторів паркування в місті Івано-Франківську». А для обговорення регуляторного акта, про який йшла мова в оголошенні (про проведення відкритого громадського обговорення!) практично не з’явилось зацікавлених осіб, окрім представників Сектору ДРС в Івано-Франківській області, які завадили  проведенню даного заходу.

Нагадаємо, що забезпечення участі в громадських обговореннях цільових груп та всіх потенційно зацікавлених сторін можна досягти шляхом інформування їх у будь-який доступний, не заборонений законом, спосіб.