Представники ДРС у Херсонській області консультували підприємців з приводу наслідків недотримання місцевими радами регуляторної процедури

16.09.2020

Представники Державної регуляторної служби України у Херсонській області провели консультацію із суб’єктами господарювання з приводу дотримання органами місцевого самоврядування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 1160) під час розробки і прийняття проектів регуляторних актів. В ході розмови йшлося про рішення, якими затверджуються, зокрема, правила благоустрою населених пунктів, а також встановлюються ставки місцевих податків і зборів.

Рішення про затвердження правил благоустрою населених пунктів та про встановлення місцевих податків і зборів, є регуляторними актами відповідно до статті 1 Закону № 1160, а отже розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому цим Законом.pexels-photo-313691

Відповідно до статті 34 Закону № 1160 кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону.

У свою чергу, відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до Державної регуляторної служби України для підготовки пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2014 № 634. (далі – Постанова № 634).

Враховуючи зазначене вище, під час прийняття регуляторних актів місцеві ради мають дотримуватись вимог Закону № 1160 та Постанови № 634.

Відповідно до статті 36 Закону № 1160 регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

– відсутній аналіз регуляторного впливу;

– проект регуляторного акта не був оприлюднений.