Державна регуляторна служба України

Захищаємо підприємців від адміністративного тиску

Сторінка: http://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/predstavnyky-derzhavnoyi-regulyatornoyi-sluzhby-ukrayiny-nadaly-fahovu-dopomogu-pratsivnykam-avdiyivskoyi-vijskovo-tsyvilnoyi-administratsiyi-donetskoyi-oblasti/

Представники Державної регуляторної служби України надали фахову допомогу працівникам Авдіївської військово-цивільної адміністрації Донецької області

20.01.2021

pexels-photo-3803252На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Донецькій області Олена Ростова провела онлайн – консультування працівників Авдіївської військово-цивільної адміністрації Донецької області з питань реалізації органами місцевого самоврядування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Олена Ростова надала методологічну  допомогу з питань підготовки проектів регуляторних актів щодо податків і зборів. Окремо звернула увагу на вимоги статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Також, Олена Ростова звернула увагу на питання визнання такими, що втратили чинність нормативно-правові акти, якими встановлюється порядки/положення щодо визначення обсягів пайової участі фізичних та юридичних – осіб підприємців у розвитку інфраструктури населеного пункту .

Законом України від 20 вересня 2019 року №132-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (далі – Закон № 132) внесені зміни, зокрема, і до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон № 3038), яким, серед іншого, виключено статтю 40 цього Закону, яка передбачала встановлення органами місцевого самоврядування порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, а також містила вимоги щодо укладання договору про пайову участь, невід’ємною частиною якого був розрахунок величини пайової участі. Відповідно до підпункту 2 пункту 1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №132 зазначені зміни до Закону № 3038 набрали чинності з 1 січня 2020 року.

Разом із цим, Законом №132 відповідно до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Одночасно, Законом №132 повністю скасовується пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту з 1 січня 2021 року.

За результатами роботи домовились щодо подальшої співпраці з підготовки проектів регуляторних актів, зокрема стосовно місцевих податків і зборів.

Натисніть для друку