На Полтавщині працювали над розпорядженням, яким планують затвердити розмір пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту

13.04.2018

yuryst13 квітня на запрошення керівництва Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун провів нараду з питання підготовки фахівцями даного Департаменту розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації, яким буде затверджено розмір пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

У ході наради присутні проаналізували вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 197, якою визначено механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюджетів у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

Враховуючи вимоги постанови № 197, обласним та Київській міській державним адміністраціям необхідно забезпечити у двомісячний строк з дня набрання чинності цією постановою затвердження розміру щомісячної готівкової виплати у 2018 році.

Дія Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма  видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затвердженого постановою № 197, поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду.

Крім категорій осіб, визначених постановою, органи місцевого самоврядування мають право визначати інші категорії громадян відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Фінансування витрат, пов’язаних з наданням пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України.

Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області було доведено до відома фахівців Департаменту соціального захисту населення основні вимоги Закону України від 11 вересня 2003 року № 1160 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема щодо ознак регуляторного акта, принципів державної регуляторної політики та сфери дії даного Закону.

Також Олег Моргун повідомив позицію Державної регуляторної служби України, що з урахуванням вимог статті 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» цей проект розпорядження не містить норми регуляторного характеру, а його прийняття не потребуватиме реалізації передбачених цим Законом процедур.