На Полтавщині працювали над рішенням про затвердження переліку та вартості платних медичних послуг комунального закладу охорони здоров’я

08.11.2019

9877f94e96ff01585baa830a9408a6177 листопада фахівці Сектору ДРС у Полтавській області надали консультацію працівникам Шишацької районної ради Полтавської області з питання практичного застосування вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року № 134 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», а саме затвердження районною радою переліку та вартості платних медичних послуг комунального закладу охорони здоров’я.

Під час заходу присутніми проаналізовано норми статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанов Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти» та від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».

Завідувач Сектору Олег Моргун зазначив, що цими нормативно – правовими актами не передбачено повноважень районних рад у вирішенні питань затвердження переліку та вартості платних медичних послуг.

Головний спеціаліст Сектору Марія Листопад наголосила, що відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території.

Частиною третьою статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Також статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що одним із основних принципів місцевого самоврядування є законність.

Присутні дійшли згоди, що для затвердження у правовому полі районними радами переліку та вартості платних медичних послуг, їм необхідно звернутись на адресу Полтавської обласної державної адміністрації задля розробки відповідного проекту розпорядження та подальшої реалізації вимог статті 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Даний алгоритм затвердження районними радами переліку та вартості платних медичних послуг відповідатиме нормам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також постанов Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138, від 25.12.1996 № 1548 та від 27.02.2019 № 134.

За результатами заходу присутні дійшли домовленості про посилення співпраці в частині надання Сектором ДРС методологічної допомоги з реалізації Шишацькою районною радою Полтавської області вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також доведення до відому Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації інформації про проведену зустріч.