На Полтавщині обговорили стан видачі документів дозвільного характеру

12.02.2019

investirovanie12 лютого завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Полтавській області Олег Моргун провів нараду із юристом Управління екології та природних ресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації з питань стану видачі Департаментом документів дозвільного характеру та забезпечення реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 47 «Про затвердження Порядку внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відомостей про ліцензування виду господарської діяльності, документи дозвільного характеру».

Фахівець ДРС зазначив, що затверджений Порядок визначає механізм внесення до Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання (ЄДР) інформації про ліцензії, документи дозвільного характеру та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, що видаються відповідними органами ліцензування та дозвільними органами. Доступ користувача – посадової особи органу ліцензування або дозвільного органу, яка отримає ідентифікатор доступу до ЄДР для внесення відомостей, надаватиметься технічним адміністратором у порядку, встановленому Міністерством юстиції України. Запровадження оновленого ЄДР як єдиної електронної системи накопичення даних забезпечить прозорість та відкритість інформації про ліцензії, документи дозвільного характеру та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Також під час заходу присутні обговорили стан реалізації Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

За інформацією Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради, протягом 2018 року суб’єктам господарської діяльності забезпечено видачу 905 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та 5 дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Завідувач Сектору ДРС у Полтавській області принагідно окреслив повноваження Державної регуляторної служби України в частині здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, порядок якого затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 24 березня 2017 року № 442.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо безумовного виконання Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 47.