На Полтавщині Держекоінспекція перевіряла підприємство, порушуючи законодавство

09.08.2019

увага-1-572x300З 5 по 9 серпня 2019 року на підставі звернення одного з підприємств Полтавщини комісія у складі фахівців Сектору ДРС у Полтавській області провела позапланову перевірку додержання Державною екологічною інспекцією Центрального округу вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності підприємства.

Працівники Сектору ДРС детально проаналізували питання, зазначені у звернені підприємства, а також встановлювали:

  • наявність підстав для проведення перевірки;
  • наявність та відповідність вимогам законодавства розпорядчих документів, оформлених для здійснення перевірки;
  • наявність та відповідність вимогам законодавства акта, складеного за результати здійснення заходу державного нагляду (контролю), та дотримання строків відведених Законом для його підписання і вручення суб’єкту господарювання;
  • наявність та відповідність вимогам законодавства припису, розпорядження, іншого розпорядчого документа щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, та дотримання строків, відведених Законом для їх складання.

За результатами позапланової перевірки встановлено, що форма уніфікованого акта, яка затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від  09.08.2017 р. № 303 і використовувалася Державною екологічною інспекцією Центрального округу під час планової перевірки підприємства, не відповідає вимогам Методики розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначення періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. № 342.

Це порушення було вказане у відповідному Акті позапланової перевірки, який сформований фахівцями ДРС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 361, примірник якого вручений виконуючому обов’язки начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу.