Половина ОМС Луганщини не публікують регуляторні акти на своїх сайтах

23.02.2021

Сектором ДРС у Луганській області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

Виявлено, що 20 з 37 ОМС (54%) на офіційних веб-сайтах не публікують чинні регуляторні акти. Крім того, 10 рад досі не оприлюднили плани своєї діяльності на 2021 рік.

В той же час 8 органів місцевого самоврядування (21,6%) не публікують проекти регуляторних актів для залучення громадськості з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

За результатами моніторингу виявлено, що 5 ОМС Луганщини мають офіційні веб-сайти, але не публікують на них дані про регуляторну діяльність, або не виділяють їх в окремі рубрики, що значно ускладнює їх пошук.

 

Луганськ

Нагадаємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики, як й інші регуляторні органи.

З метою підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом.

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності дій влади перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на карті Луганську область.