Половина ОМС Донеччини не публікують на сайтах чинні регуляторні акти

19.02.2021

Сектором ДРС у Донецькій області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 26 з 52 ОМС (50,0%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх веб-сторінках, а 28 ОМС (53,8%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

В той же час, 39 ОМС Донеччини (75,0%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

Разом з тим 18 ОМС (34,6%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як 5 органів місцевого самоврядування не мають офіційних веб-сайтів (2 сільських, 2 селищних територіальних громади та 1 районна рада).

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Донецьк

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

З метою підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом.  

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Донецьку область.