Переважна більшість ОМС Хмельниччини не оприлюднили плани регуляторної діяльності на 2021 рік

26.02.2021

Сектором ДРС у Хмельницькій області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 47 з 64 ОМС Хмельниччини (73,4%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що порушує вимоги регуляторного законодавства та не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

Також, більше половини ОМС 35 (54,7%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх веб-сторінках, а 28 (43,8%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів для залучення громадськості, юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та або їх об’єднань з метою одержання зауважень та пропозицій.

Разом з тим, 11 ОМС (17,2%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як 9 органів місцевого самоврядування взагалі не мають офіційних веб-сайтів.

Хмельницький

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також перелік чинних регуляторних актів.

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення принципів передбачуваності та прозорості діяльності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Хмельницьку область.