На Закарпатті за минулий рік виявлено 37 рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих з порушенням закону

22.01.2021

pexels-photo-3740162Сектором ДРС у Закарпатській області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо дотримання регуляторного законодавства в частині оприлюднення, обговорення та направлення проектів рішень до спеціально уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України.

В процесі виявлено 37 нормативно-правових актів з ознаками регуляторного характеру, які прийняті з порушенням принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Рішення стосувались різної тематики, зокрема: про затвердження місцевих податків та зборів, порядку списання майна комунальної власності, про залучення коштів пайової участі, про конкурентний відбір суб’єктів господарювання з відчуження майна комунальної власності та інші.

За результатами виявлених рішень щодо порушень вимог регуляторного законодавства, Сектором у Закарпатській області підготовлено та подано до Управління оперативного дерегулювання 14 проектів листів до регуляторних органів з пропозиціями про внесення змін або визнання такими, що втратили чинність.

80 відсотків органів місцевого самоврядування, прийняли до розгляду надані зауваження та пропозиції Державної регуляторної служби України, про що свідчать їх листи-відповіді, та/або інформація на офіційних сайтах регуляторних органів про приведення у відповідність до регуляторного законодавства.