На Івано-Франківщині обговорили питання дотримання законодавства у сфері нагляду (контролю) за господарською діяльністю

05.01.2021

Завідувач Сектору ДРС в Івано-Франківській області провів нараду з представниками Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, на якій роз’яснив інспекторам управління порядок застосовування норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» під час здійснення ними перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства у сфері землеустрою, топографо-геодезичної і картографічної діяльності, а також у сфері використання та охорони земель.

зображення_viber_2021-01-04_21-43-22Враховуючи, специфіку роботи інспекторів Держгеокадастру, а саме стосовно контролю за використанням та охороною земель, завідувач Сектору Андрій Соболевський навів рекомендований алгоритм дій для застосування інспекторами у разі відмови суб’єкта господарювання від проведення перевірки у випадках передбачених Законом, а також у разі відсутності суб’єкта господарювання за його зареєстрованим місцем знаходження. Крім того розповів про основні принципи застосування законодавства у сфері нагляду (контролю) за господарської діяльністю, дотримання яких є обов’язковою умовою проведення перевірок у рамках правового поля, без порушення прав суб’єктів господарювання.

Андрій Соболевський наголосив на тому, що працівники управління повинні дотримуватись єдиного узгодженого порядку проведення перевірок. Це допоможе уникати порушення законодавства та скарг з боку суб’єктів господарювання. Адже, порушення встановленого законом порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, зокрема, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб органу державного нагляду (контролю).