На Хмельниччині тривають консультації фахівців об’єднаних територіальних громад з питань регуляторної діяльності

10.11.2020

Днями завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Хмельницькій області Діна Трачук провела низку  консультацій з  фахівцями Білогірської, Летичівської та Старосинявської об’єднаних територіальних громад.

Присутні обговорили особливості здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування. Найбільше фахівців об’єднаних територіальних громад цікавили питання прийняття регуляторних актів у сфері організації надання адміністративних послуг.

red-hands-woman-creativeЗавідувач Сектору поінформувала, що при прийнятті рішення про Регламент ЦНАП необхідно враховувати вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 714 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2013 року № 118 та від 1 серпня 2013 року № 588», якою внесено зміни, зокрема, і до Примірного регламенту ЦНАП. Крім цього, Діна Трачук надала практичні рекомендації щодо аналізу регуляторного впливу та М-Тесту при підготовці проектів рішень, а також акцентувала увагу на необхідності залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів та розрахунку М-Тесту.

Окремо, під час консультацій, завідувач Сектору наголосила на необхідності оприлюднення на Порталі відкритих даних проектів рішень, що підлягають обговоренню, інформації, яка визначена законодавством про засади регуляторної політики, переліки регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення та ознайомила з Рекомендаціями, розміщеними на сайті ДРС.

За результатами досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці з Сектором Державної регуляторної служби у Хмельницькій області на стадії підготовки проектів регуляторних актів  з метою отримання фахової методичної допомоги та забезпеченні дотримання вимог чинного законодавства під час здійснення регуляторної діяльності об’єднаними територіальними громадами.