На Хмельниччині працюють над правилами благоустрою

15.09.2020

Фахівець Сектору ДРС у Хмельницькій області Лілія Ткаченко провела навчальний семінар з фахівцями Понінківської ОТГ, метою якого стало обговорення особливостей здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування та розробки правил благоустрою населених пунктів.

Лілія Ткаченко інформувала присутніх про необхідність дотримання принципів державної регуляторної політики, ознайомила з основними етапами регуляторної діяльності, методикою підготовки аналізу регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва, наголосила на необхідності дотримання термінів та послідовності регуляторної діяльності.  Особливу увагу приділили проблемним питанням, які виникають під час розробки правил благоустрою Понінківської ОТГ. how+to+progress+your+regulatory+affairs+CMC+career

Відповідно до частини першої статті 34 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, правила благоустрою населеного пункту – це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила благоустрою розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.

Пунктом 3 Типових правил благоустрою території населеного пункту визначено, що ці правила є підставою для розроблення і затвердження органами місцевого самоврядування правил благоустрою населеного пункту відповідно до статті 34 Закону про благоустрій. У разі, якщо відповідною сільською, селищною або міською радою не прийнято рішення про затвердження правил благоустрою населеного пункту застосовуються ці Типові правила.

Отже, виходячи з положень Закону про благоустрій, проекти рішень органів місцевого самоврядування, якими затверджуються правила благоустрою населених пунктів, за своїм змістовним навантаженням мають відповідати Типовим правилам.

Таким чином, органам місцевого самоврядування слід пам’ятати, що при розробці правил благоустрою необхідно враховувати вимоги Закону України “Про благоустрій населених пунктів” та положення Типових правил, адже відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, представниця ДРС акцентувала увагу на необхідності залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів та розрахунку М-Тесту.

За результатами досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці з Сектором ДРС у Хмельницькій області на стадії підготовки проектів регуляторних актів  з метою отримання фахової методичної допомоги та забезпеченні дотримання вимог чинного законодавства під час здійснення регуляторної діяльності Понінківською ОТГ.