Сектором Державної регуляторної служби у м. Києві проаналізовано здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності за 2020 рік

21.01.2021

4802816b6c85e73f5cbc0e59a4a75603587953f4Фахівцями Сектору для суб’єктів господарювання міста Києва проведено у минулому році чотирнадцять консультативно-методичних заходів стосовно здійснення державного нагляду (контролю). Серед них, на виконання доручення Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 19.08.2020 №18307/2/1-20 та від 04.09.2020 № 37237/0/1-20 представниця Сектору Надія Сташенко у вересні 2020 року була залучена до комплексної перевірки стану виконавської дисципліни у Закарпатській облдержадміністрації та окремих райдержадміністраціях Закарпатської області в частині здійснення державного нагляду (контролю) та додержання вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та у сфері ліцензування господарської діяльності.

Обговорювались і права суб’єктів господарювання та повноважень органів Держпраці під час здійснення перевірок у сфері зайнятості. Зокрема фахівцями Сектору надано п’ять роз’яснень щодо способів оскарження рішень та дій контролюючих органів під час здійснення перевірок.

В свою чергу, представники Сектору ДРС під час консультування завжди нагадують представникам бізнесу як законно захистити свої права у випадку перевірки та розповідають підприємцям про повноваження контролерів, права, обов’язки та відповідальність підприємців під час здійснення перевірок, про попередню підготовку до перевірок, про тонкощі, на які варто звернути особливу увагу в момент появи контролерів на порозі підприємства, можливі зловживання зі сторони контролерів та методи захисту суб’єктів малого та середнього бізнесу при порушенні їх прав органами контролю.

Під час заходів йшлося також про реформування системи державного нагляду (контролю), застосування ризик-орієнтованого підходу під час здійснення контролю, уніфіковані форми актів та запровадження пілотного модуля Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (АІС ДНК) та позицію Державної регуляторної служби України щодо заборони проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у зв’язку із встановленням карантину, направленого на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

З метою підвищення рівня поінформованості бізнес-спільноти на офіційному веб сайті ДРС та сторінці сектору у Facebook постійно оприлюднюються інформаційні повідомлення Державної регуляторної служби України стосовно державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.