Підприємців міста Києва проконсультували стосовно умов отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями

13.05.2019

Coffee-Bus-plan_13006826913 травня суб’єкти господарювання, які планують розширення сфери діяльності, звернулися до Сектору ДРС у м. Києві за інформацією стосовно  умов отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Під час зустрічі представник Сектору ДРС Надія Сташенко поінформувала про те, що  роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання усіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Також вона звернула увагу підприємців на необхідний перелік документів, який додається до заяви під час отримання зазначеної ліцензії, зокрема,  нагадала їм про те, що документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування.

Крім того, ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видаються уповноваженими органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі доходів і зборів.

Надія Сташенко, поряд з іншим, розповіла про те, що контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, уповноваженим видавати ліцензії на виробництво або імпорт, експорт спирту, алкогольних напоїв, оптову торгівлю спиртом, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Для здійснення контролю суб’єкт господарювання подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату, зокрема, зазначена норма передбачена   Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв» та рекомендувала суб’єктам господарювання, ознайомитись з інформацією щодо надання адміністративної послуги на веб-порталі ДФС України за адресою: www.sfs.gov.ua, особисто звернутись до  Центру обслуговування платників ГУ ДФС у м. Києві або направити запит на  електронну адресу: idd@sfs.gov.ua .