На Луганщині відбувся семінар з питань реалізації державної регуляторної політики

14.11.2019

images13 листопада завідувач Сектору ДРС у Луганській області Олександр Андрєєв провів практичний семінар з питань реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності для працівників сільських та селищних рад Старобільського району.

Під час заходу йшлося про планування, розробку, оприлюднення, отримання висновку ДРС, прийняття, відстеження результативності та перегляду регуляторних актів.

Учасники заходу отримали практичні рекомендації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва. Крім того, присутніх ознайомили з вимогами регуляторного законодавства щодо процедур прийняття таких рішень та компетенції органів місцевого самоврядування.

Окремим блоком розглянули питання необхідності оприлюднення регуляторних відкритих даних на єдиному державному веб-порталі відкритих даних (https://data.gov.ua/) та на власних веб-сайтах.

Представник ДРС нагадав про вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. № 1100) якою визначено Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, до яких, зокрема належить інформація, визначена законодавством про засади регуляторної політики, переліки регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення.

Крім того зауважив, що на головних сторінках офіційних веб-сайтів регуляторних органів має розміщуватись розділ про регуляторну діяльність з інформацією, визначеною законодавством про засади регуляторної політики за тематичними підрозділами, а саме:

  • планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;
  • повідомлень про оприлюднення проектів регуляторного акта;
  • проектів регуляторних актів;
  • аналізів регуляторного впливу до них;
  • звітів про відстеження результативності регуляторних актів;
  • інформації про здійснення регуляторної діяльності.